ana sayfa burun estetik burun ucu estetiği nefes darlığı septorhinoplasti burun revizyonu burun tasarımı iletişim
Burun Estetiği Genel Bilgi

Buruna şekil verme işlemi rinoplasti(burun estetiği) yıllardan beri Estetik plastik cerrahları tarafından kullanılmaktadır. Yakın zamanda tıpın büyük yol kat etmesi ile birlikte teknolojik olarak burun estetiği işlemini daha ince ve zarif cerrahiye dönüştüren değişik yöntemler çeşitli cerrahlar tarafından sunulmuştur. Bu yöntemlerden bazıları advanced rhinoplasty, fine rhinoplasty sayılabilir.

Bu yöntemlerde cerrahi aletler daha ince geliştirilerek doku hasarı oluşumunu en aza indirme açısından yapılmıştır. Daha ince kırma aletleri planlayan cerrahlar ince cerrahilerini bu isimlerle öne sürmüşlerdir. Fakat kırma işlemi ne kadar nazik yapılırsa yapılsın kemik ve yumuşak doku üzerinde hasar oluşmaktadır.

Kemik parçalanmaları ve kırılmaları her zaman burun estetiği nin komplikasyon riskini arttırmıştır. Buda revizyon burun estetiği sayısını arttırmıstır. Yani hastalar bir yerine iki üç kez ameliyat olmuş oluyor. 2000 li yıllarda Amerika’lı ünlü cerrahlarından bir kaç tanesi kırma yerine mikro-motor törpü sistemini kullanmaya başlamış ve bu sistemin daha az hasar verdiğini çeşitli makalelerle tıp literatürüne tanıtmışlardır. Geçtiğimiz yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile mikro-motor sistemleri icat edilmiş olup çene cerrahisi ve diş cerrahisinde başarı ile kullanılmıştır.

Bu sistemlerde kesici ve törpüleyici karakterler özellik sayılmaktadır.
Ultra mikro-motor sistemi kesici ve törpüleyici olarak rinoplastide(burun estetiğinde) sağladığı zariflik ve risksizlik olmakla birlikte burun tasarımı ve şekillendirmesinde yer alıp burun estetiğini kırıcı bir ameliyattan cıkarıp şekillendirme ameliyatı olarak heykel traş sanatı gibi ince detaylara inerek ameliyat sırasında tasarım üzerinden gidiyorum.

Ultra mikro-motor sisteminde mikro başlıklar kullanarak burun çatısının kemikleri kırarak değil nazik bir şekilde keserek ve törpüleyerek şekil verilmektedir. Bu sistem çene cerrahisindede kullanılmaktadır. Bu sistemle doku kaybı ve hasar engellemiştir ve bundan dolayı iyileşme süreci çok hızlı olup şişlik ve morluklar en aza inmiştir. Ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluk klasik burun estetiği gibi uzun süre degil iki üç gün gibi az zamanda geçmektedir. Ultra mikro-motor sistemi çene ve yüz bölgesinin kemik cerrahisinde dünyaca tanınmış ve tıp literatürüne geçmiş ve üstünlüğü saptanmıştır.

Bu sistem pahalı ve cerrahi yetenek gerektiren bir sistem olduğu için nadir cerrahlar tarafından uygulanmaktadır. Ultra mikro-motor sistemi ayrıca septum(burun orta duvarı) cerrahisinde olmazsa olmazdır.
Dünyaca en ünlü burun cerrahlar septum (orta duvar) cerrahisinde bu sistemden yararlanmaktadırlar. Yenilikler ve tasarımlar bu sistemin dahada ince bir şekilde hem nefes darlığı ameliyatlarında hemde burun estetiğinde kullanılmasına imkan sağlamaktadır.

Merak ettiğiniz sorular için formu doldurunuz:


  Diğer Konular
* Burun Estetiği
* Burun Estetiği Hakkında Sık Sorulanlar
* Revizyon Burun Operasyonları
* Nefes Darlığı (Septorhinoplasty)

* Burun Ucu Estetiği

* Hasta Resimleri

* Hakkımda
* Sorularınızı Cevaplıyorum

Linkler: Sağlık - Burun Estetiği - Estetik - Burun Estetiği - Estetik - Burun EstetiğiEstetik  - Estetik