ana sayfa burun estetik burun ucu estetiği nefes darlığı septorhinoplasti burun revizyonu burun tasarımı iletişim
Burun Estetiği Hakkında Sık Sorulanlar

MERAK ETTİKLERİNİZ
Burun estetiği ve nefes darlığı söz konusu ise hangisi önce yapılmalıdır?
Burunda yapılacak işlemlerin tek seansta  bitirilmesi her zaman idealdir. Burunda nefes problemini; burun orta bölmesi olan septum eğrilikleri ya da burun eti olarak bilinen konka büyümeleri yapar.Hasta da bu sıkıntılardan biri varsa ve burun estetiği yapılırken düzeltilmemişse bu durum hastanın  ileride büyük sıkıntı yaşamasına neden olur.
Birinci seansta nefes darlığı yapılıp sonraki bir seansta estetik yapılması estetik ameliyatının başarısını azaltabilir.Çünkü, birinci ameliyattan dolayı hem malzeme eksikliği hem de dokulara rahat ulaşım zorluğu oluşurken ,kişininde  ikinci kez ameliyat olması gerekir.

Burun estetiği ameliyatlarında hedef nedir?
Burun estetiğindeki hedef; sonucun doğal ve güzel olduğu,hızlı iyileşme süresi olan,ileride nefes alma problemi yaşatmayacak buruna tek seansta yapılan ameliyatla ulaşmaktır.

Deviyasyon ameliyatını (orta duvar eğriliği) estetik cerrah yapabilir mi?
Estetik cerrahlar esasında; plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahtır. Estetik tarafında yaptıkları cerrahiye sanat katarlar, plastik tarafında dokuları çok iyi şekillendirirler ve rekonstrüktif açıdan eğer doku eksikliği söz konusu ise onarımını gerçekleştirirler. Bu durumda estetik cerrah buruna hem dış görünüm kazandırır, hemde orta duvar rekonstrüksiyonunu en iyi şekilde yapar. Deviyasyonların klasifikasyonu, düzeltilmesi ve hatta orta duvarın tekrardan oluşturulması en iyi estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrihinin sağladığı teknik zenginliği ve teknolojisi sayesinde gerçekleşmektedir.

Estetik burun küçük burunmudur?
Hayır.Estetik burun kişinin yüzüne en çok yakışandır.Bu nedenle bazı burun ameliyatlarında burunu küçültürken,bazı ameliyatlarda büyütebiliyoruz.

Burun estetiğinde kırma yerine neden mikro-motor  kullanıyorsunuz?
Şu an dünyada her hastanede, her diş hekimliği kliniğinde mikromotor sistemlerini görebilirsiniz. Artık ortopedi, beyin ve omurga cerrahisi, çene cerrahisi ve dişhekimliğinde olmazsa olmaz sistemler olan mikro-motor sistemleri kemikleri zarif bir şekilde kesip, törpüleme yapıyor.Dünyada çeşitli estetik cerrahi merkezlerinde kullanılan bu sistemler estetik cerrahi literatüründe yer almaktadır.
Hedef,burunda dışarıdan iz bırakmamak, kemik yapısını kırmadan şekillendirmek ve kırmaktan dolayı oluşan riskleri ortadan kaldırmak.
Bu teknikle ameliyat sonraki zamanlarda;burunda çökme,sarkma,kayma gibi olumsuzluklarında önlemiş oluyor.

Burun estetiğinde neden cilt kesisi yapmayı tercih etmiyorsunuz?
Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi eğitiminde şu vardır, görünümde mecbur kalmadan iz bırakmamak ve mümkün olduğunca cilt bütünlüğünü korumak.Burun estetiğinde ve yanında nefes problemi varsa bile profesyonel kapalı yöntemlerle herşey yapılabilir, burun ucu düzeltilir, burun kemeri şekillendirilir, deviyasyonların en zorlarına onarım yapılabilir.
Bu yöntemde cilt bütünlüğü bozulmadığı için ameliyat sırasında sonuç değerlendirilmesi kolaylaşır ve columellar bölgeden geçen damar ve sinir dalları kesilmediği için burun ucu dolaşımı ve duyusu hızlı bir şekilde toparlar.

***Her insan, kendine özel güzel bir burunu hak eder ve nefes alma problemi olmadan da bunun keyfini yaşamak ister.


  Diğer Konular
* Burun Estetiği
* Burun Estetiği Hakkında Sık Sorulanlar
* Revizyon Burun Operasyonları
* Nefes Darlığı (Septorhinoplasty)

* Burun Ucu Estetiği

* Hasta Resimleri

* Hakkımda
* Sorularınızı Cevaplıyorum

Linkler: Sağlık - Burun Estetiği - Estetik - Burun Estetiği - Estetik - Burun EstetiğiEstetik  - Estetik